Zadavatel obdržel 08.01. následující žádost o vysvětlení ZD, jednotlivé dotazy uvádíme vč. odpovědí:
Dobrý den,
chtěl bych si upřesnit rozsah požadované Studie:
1. dispoziční řešení 3NP a 4NP bude prezentováno pouze půdorysem a ne vizualizacemi?
Odpověď: Bude prezentováno půdorysy, kdy je zvykem pro srovnání vyhotovit stávající stav, nový stav s dispozicí (umístění digestoří, nábytku) a půdorys se stavebními úpravami. Pro detailnější popis dispozice slouží tzn. kniha místností, jejímž obsahem bude přesné označení místnosti, účel místnosti, parametry prostředí, stavební připravenost, požadavky na silnoproud, slaboproud a ostatní media. Vizualizace nejsou nezbytně vyžadovány.
2. mimo "Zhodnocení kapacit všech stávajících technologií jako VZT, UPS, zdroj chladu apod." je požadováno i zpracování návrhu nových / úprav stávajících technologií VZT, PBŘ, ELEKTRO, ZTI, ÚT od specializovaných projektantů daných profesí? pokud ano, v jaké míře detailu? Studie nebo Prováděcí projekt vč. Výkazu výměr?
Odpověď: Předmětem díla je zpracování arch. studie. Jde především o zhodnocení stávajícího stavu technologií a vytvoření koncepce řešení. Koncepce by měla být erudovaná, tudíž předpokládáme účast odborníků v daných profesích. Nepředpokládá se výkaz výměr ani prováděcí projekt jednotlivých profesí.
3. pokud se ukáže, že by bylo vhodné např. i rekonstruovat střechu (viz. "zvážit nutnost opravy střešního pláště pavilonu a jiných technologií, které byly opomenuty v I. etapě") nebo další části budovy, je pak řešení těchto částí také nutno zahrnout do Studie? jde mi o to, že se tím může výrazně rozšířit rozsah požadovaných projekčních prací. nebo by to proběhlo formou víceprací?
Odpověď: Uvažuje se, že na základě místního šetření dojde k rozhodnutí, které části budovy je třeba rekonstruovat, aby bylo dosaženo požadovaných funkcí objektu. Komplexní posouzení budovy stejně tak i koncepce budoucího řešení budou součástí studie. Opět pouze v podrobnosti koncepce (např. doporučení výměny střešního pláště spolu s tep. izolací a atikami, které jsou v havarijním stavu). Vždy popsán stávající stav a následně návrh konkrétního řešení v detailu z kterého je zřejmý rozsah prací.
4. protože je požadováno "vyplnění tabulky pro definování energetické náročnosti", je třeba zajistit i Výpočet energetické náročnosti budovy?
Odpověď: Ano, je nutné vytvořit výpočet energetické náročnosti budovy/energetickou bilanci. Mimo silnoproudé rozvody se musí uvažovat s příkony pro digestoře, VZT jednotky, Split jednotky a zdroj chladu. Na základě této bilance lze předpokládat zjištění nutnosti dovedení nové kabelové trasy napájení z energocentra. To platí i pro zálohované okruhy, které jsou zálohovány areálovým dieselagregátem.
5. jak je myšlena "definice nezbytných odstávek (elektro, voda apod.)"? není to spíš na kompromisu (dohodě) mezi požadavky Zadavatele a reálnými možnostmi následného Dodavatele realizace stavby?
Odpověď: Je třeba definovat všechny zásadní odstávky, které budou patrné z vypracovávané studie. Vzhledem k probíhajícímu výzkumu je nutné plánovaní s velkým předstihem. Mělo by být předem zřejmé v jaké míře bude ovlivněn provoz spodních podlaží které zůstávají v provozu (např. montáž odpadů v podhledech 2.NP nebo vícedenní odstávky elektřiny).
6. uvažuje se následně o zpracování Prováděcí dokumentace nebo se plánuje o realizaci stavby na základě této Studie?
Odpověď: Předpokládá se, že realizaci stavby budou předcházet další stupně projekční přípravy.
S pozdravem
Ludmila Dostálová
|